Ibis Styles Bucharest City Center - 3 stars hotel - Ce tipuri de evenimente business poți organiza la ibis Styles Bucharest City Center?

Ce tipuri de evenimente business poți organiza la ibis Styles Bucharest City Center?
04 June 2021

Mic sau mare? Formal sau informal? Clasic sau neobișnuit? O zi întreagă sau doar câteva ore? Oricum ai vrea să „arate„ evenimentul tău, echipa ibis Styles Bucharest City Center are soluții adaptate cerințelor și bugetului tău. Iar ca să îți dai seama care format se potrivește nevoilor tale, îți detaliem în continuare câteva tipuri de evenimente pe care le poți organiza la noi:

 1. Întâlniri private. Vorbim despre întruniri într-un cadru profesional, în care poți aborda subiecte importante pentru tine și partenerii ori colegii tăi. Pot fi, de exemplu, întâlniri cu acționarii ori membri ai conducerii. În spațiile noastre beneficiezi de o ambianță propice discuțiilor, de liniște și intimitate. Dacă preferi spațiile mai deschise, am pregătit în lounge-ul nostru un colț cu acces la calculatoare, dar poți sta și pe terasa noastră în aer liber.
 2. Seminarii. Acestea oferă participanților o experiență cu adevărat productivă. Educative în esența lor, aceste evenimente reunesc oameni care doresc să afle mai multe despre o anumită temă. Un seminar este un eveniment mai formal, axat pe instruire și schimb de informații. În cadrul lor pot fi utilizate mijloace vizuale, demonstrații ori echipamente interactive și presupun un număr destul de restrâns de persoane.
 3. Recepții. Aceste evenimente sunt momente cu adevărat speciale, locul în care trebuie să faci o impresie bună. La recepții, atmosfera e de gală, iar detaliile fac diferența. De la amenajare, la întâmpinarea invitaților, program și serviciul de catering, totul trebuie pregătit cu multă atenție. Iar echipa noastră este pregătită să facă față cerințelor.
 4. Evenimente de stimulare a angajaților/partenerilor (incentive events). Ce modalitate mai bună de a-ți recompensa colegii, partenerii, comunitatea în care îți desfășori activitatea, dacă nu printr-un eveniment de recunoaștere a aportului acestora la succesul afacerii? Poate fi vorba, de exemplu, de o gală de premiere, cu momente artistice inserate și cină. Acest tip de evenimente stimulează moralul angajaților, cresc stima de sine și generează sentimente pozitive față de angajator/partener.
 5. Lansări de produse. Acestea pot fi, printre altele, dedicate angajaților și/sau partenerilor înainte ca produsul să fie disponibil publicului larg ori evenimente destinate jurnaliștilor, pentru a-ți asigura acoperire media. Pot fi formale sau mai puțin formale ca modalitate de organizare și pot avea un număr variabil de invitați în funcție de obiective și buget.
 6. Conferințe. Sunt, de obicei, evenimente formale, organizate pe parcursul a minim două zile și adună oameni cu interese comune. Noi, la ibis Styles Bucharest City Center, gestionaăm toate aspectele ce țin de succesul conferinței tale, de la urmarea pașilor agreați cu partenerii noștri, la supravegherea execuției generale a evenimentului, și monitorizarea progresului sarcinilor atribuite fiecărui membru.

Pe lângă acestea, mai sunt desigur evenimente de tip congres, expoziții, târguri de nișă și multe altele. Indiferent de tipul de eveniment pentru care optezi dintre cele de mai sus, ai în vedere că suprafața totală a sălii mari HORA atinge 170 mp și dispune de mobilier modular. Dacă optezi pentru amenajare tip cocktail, până la 175 de participanți pot lua parte la eveniment, iar dacă preferi dispunerea în stil teatru, sala poate primi până la 130 de invitați. Echipa noastră îți stă la dispoziție cu detalii și oferta personalizaă, trebuie doar să ne scrii pe HB089@accor.com.

 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
Contact us Request info HB089@accor.com
 • ce-tipuri-de-evenimente-business-poti-organiza-la-ibis-styles-bucharest-city-center
Rezervă o cameră
Rezervă o cameră
close